Wesele w stylu boho

Wesele w stylu boho stanowczo zrywa z klasyczną elegancją, co nie oznacza, że można mu cokolwiek zarzucić. Tworząc klimat na ślub i wesele w stylu boho, musimy dokładnie przemyśleć każdy element i detal, aby całość prezentowała się harmonijnie i zgodnie z założeniami stylistyki boho. Jej nieodłączną część stanowią delikatne i subtelne motywy, przeplatane rockowymi akcentami. Ślub boho jest niezwykle ekscytującym wydarzeniem. Co dokładniej buduje klimat wesela w stylu boho? Sprawdźmy.

Ślub w stylu boho

Ślub w stylu boho z pewnością nie pozostanie niezauważony. Utożsamiany jest z bogactwem kolorów, mnogością detali, przepychem oraz różnorodnością elementów prosto z natury. W kwestii kolorystyki eksponuje klasyczną biel oraz spokojną zieleń, nie stroni jednak od złota, miedzi, odcieni kobaltowych, szafirowych i szmaragdowych. Weselne odcienie w stylu boho łączą się na zasadzie podobieństw lub kontrastów. Często spotykane są ciemne barwy ziemi kontrastujące z barwnymi tkaninami, stwarzające doskonałe tło dla dodatków wykonanych z majestatycznej trawy pampasowej. Dzięki przypadkowo dobranym dodatkom powinien panować kontrolowany nieład.

Wymarzone wesele boho – naturalne dekoracje

Wesele boho to przede wszystkim plener, który idealne odnajduje się w tego typu stylistyce. Bliskość przyrody i naturalność stanowią nawiązanie do hipisowskich klimatów. Dlatego marząc o weselu boho, pałacowe wnętrza i kryształowe żyrandole musisz zamienić na delikatne lampiony. Zamiast tego wybierz sale weselne, którym bliska jest kolorystyka ziemii i natury, wykończona drewnem, na którym wyeksponowane są luźno ułożone polne kwiaty, trawa oraz mech. Romantycznego efektu na sali weselnej nadają nadpalone świece na plastrze drewna. W kwestii materiałów dominują lniane obrusy, bawełniana satyna, frędzle oraz łapacze snów.

Suknie ślubne styl boho – pełna swoboda

Wybór sukni zachowanej w stylistyce boho będzie dość charakterystyczny. W przeciwieństwie do klasycznych modeli ten rodzaj sukni ślubnej będzie występował w kolorze kości słoniowej, złamanej bieli oraz kremowym. Fason sukni ślubnej boho jest zwiewny, swobodny, umożliwiający poruszanie się bez zbędnego skrępowania. Ten model sukni zrywa z warstwami tiulu, sztywnymi gorsetami. Dół powinien byś swobodnie opadający bez żadnych usztywnień. Dla nadania jej bardziej romantycznego charakteru można dodać minimalistyczne koronki zaczerpnięte z rustykalnego stylu. Bogactwo frędzli, obecność piór, różnego rodzaju koronek układających się w kolorowe kwiaty to cały styl boho. W kwestii biżuterii sięgajmy nie tylko po wzory kwiatowe, ale też po ozdoby ciężkie, masywne lecz błyszczące. Wianek na głowie panny młodej w klimacie boho wykonany z polnych kwiatów będzie swoistą wisienką na torcie, zwiastującą niezobowiązującą atmosferę wydarzenia.

Przygotowując się do tak ważnej uroczystości nie zapomnij o takich dodatkach jak zawieszka na wódkę lub barek karnister, który będzie idealnym prezentem urodzinowym dla każdego mężczyzny.