Plenerowe sesje ślubne

Minął już czas studyjnych sesji zdjęciowych, na których wszystko i na każdym zdjęciu wyglądało identycznie. Plenerowe sesje ślubne są możliwe, dzięki wyjątkowym postępom technicznym w produkcji aparatów fotograficznych i uzupełniających je gadżetów. Zadanie profesjonalnego fotografa zaczyna się od przyprowadzenia w plener swojego narzędzia pracy oraz niezbędnego dodatkowego wyposażenia. To jednak nie koniec obowiązków, które na niego czekają.

Specjalista będzie nie tylko w stanie zaproponować interesujące, a może i intrygujące plenery znajdujące się w okolicy, ale i zrobić zdjęcia pełne emocji, uczucia i miłości. Takie, które po latach będą pokazywane pociechom i znajomym, przy których nieraz spadnie choćby jedna łza. Fotografie warto następnie umieścić w specjalnym albumie fotograficznym przeznaczonym do zdjęć ślubnych.

Plener plenerowi nierówny.

Bo przecież każda para jest inna, każda ma inne doświadczenia i ulubione miejsca. Dla jednych i bardzo wielu par młodych doskonałym plenerem będą zbiorniki wodne, okolice pełne zieleni, czy nadmorskie plaże i wydmy. Także lasy czy łąki pełne kwiatów. Zdjęcia wykonywane o poranku i wieczorem przy zachodzie i wschodzie Słońca. Pełne oddania i romantyzmu udekorowane majowym kwieciem czy letnią pełnią rozkwitu.

Również rzadsze, zdjęcia wykonywane w śniegowej scenerii, w parkowych alejkach opuszczonych przez turystów. A może i ubarwionych jesiennymi, żółtymi i czerwonymi liśćmi. Czemu nie, gdy plener w otoczeniu przyrody jest jednym z najbardziej magicznych i romantycznych teł, pozwalających młodej parze na pokazanie pełni swojego uczucia i oddania.

Żadna z takich i podobnych scenerii nie ma przewagi na innymi, dopóki zakochani nie poczują się wyjątkowo dobrze w zadanym tle. Tylko wtedy, gdy będą się tam dobrze czuć i świetnie bawić podczas sesji ślubnej, która przecież ma być czasem relaksu i dobrej rozrywki. Na której para jest najważniejsza, a jej samopoczucie powinno być boskie.

Z tego też powodu opłaca się wykonywać sesje w kilka dni po uroczystościach, by nie doszło do diametralnych zmian w wyglądzie naszych bohaterów, ale także, by natłok obowiązków zmalał. By w ich głowach pozostała wyłącznie pewność i pełnia szczęścia, które przecież powinny być w tych dniach namacalne. Z pewnością opłaca się je uwiecznić na wyjątkowych ślubnych fotografiach.

A inne pomysły?

Wśród idei na sesje ślubne znajdziemy miliony pomysłów, które łatwiej lub trudniej można zrealizować. Czy miłośnicy ekstremalnych sportów, których połączyło uczucie, nie mogą zorganizować swojej sesji w przestworzach? A może miłośnicy podmorskich nurkowań woleliby zdjęcia w takim tle czy w oceanarium. Dlaczego by nie robić zdjęć w centrach technologicznych, gdzie para pasjonatów nowych technologii wybrałaby się na krótką przechadzkę.

Takie industrialne przestrzenie są niemal równie doskonałym tłem, jak kwiatowy plener. Wiele i bardzo wiele zależy przecież od samej młodej pary i jej zamiłowań, predyspozycji. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, by inżynierowie kosmiczni jednak zdecydowali się na bardziej naturalny pejzaż.

Jedno jest pewne. Nie opłaca się poszukiwać na siłę jedynego, wyjątkowego tła dla zdjęć ślubnych, by były tylko wyjątkowo oryginale. W nich przecież nie chodzi o to, kto ma ładniejsze fotografie, a kto niepowtarzalny plener. Najważniejsze powinno pozostać uczucie i dobre samopoczucie podczas takowych sesji. Niebywale wyjątkowy plener może nas jednak odstraszyć, możemy w nim nie czuć się swobodnie, a przecież to niezwykle ważne.

One Comment on “Plenerowe sesje ślubne”

Comments are closed.