Wildlife Photographer of the Year 2021

Londyn słynie z różnych ciekawych przedsięwzięć. Corocznie Muzeum Historii Naturalnej organizuje konkurs na najlepsze zdjęcia roku. Jest to bardzo prestiżowy konkurs fotografii dzikiej przyrody. Przyjrzyjmy się kto wygrał.

Wildlife Photographer of the Year można przetłumaczyć na Dzikie życie na fotografii w roku. 2021 rok przyniósł 49 000 zgłoszeń do konkursu. Ten konkurs, jak zazwyczaj tego rodzaju konkursy, opierał się na zdobywaniu jak największej liczby głosów. Zatem zwycięscy to te osoby, których zdjęcie uzyskało największą liczbę głosów.
Internauci, którzy głosowali na zdjęcia, oddali łącznie 55 000 głosów.

Peiple’s Choice Award otrzymały zdjęcia przedstawiające: niszczycielskie pożary w Australii; ostatniego samca nosorożca białego północnego; zdjęcie samiczki króliczej w górskich otchłaniach śniegu, która wygięła się w łuk; zdjęcie samochodu z labradorem w środku, który spogląda na zewnątrz okna, gdzie stoi dziki Łoś o potężnych porożach; zwiniętą i śpiącą wiewiórkę w trawie – uchwyconą jako śpiącą w zielonym gnieździe; Tygrysa obejmującego drzewo; lisa chowającego się pod skałami; Ośmiornicą, która wygląda naprawdę upiornie; 5 małych tygrysiątek bawiących się i patrzących w kierunku obiektywu; Małą pomarańczową rybkę płynącą w wodorostach; niebieskiego robaczka z pomarańczowymi kropkami na grzbiecie; małpkę stojącą na klatce z przyczepionym do szyi łańcuchem; Większa małpę rudą zamykającą oczy – uchwyconą z profilu; pejzaż z lawiną w środku wulkanu; Misia polarnego w cyrku stojącego obok tancerki; Wodne ptaki, pływające obok siebie i uchwycone w momencie pochwycenia w dziób ryby z jeziora; żabę odwróconą przodem do obiektywu i śpiącą na łodydze; krajobraz za mgłą; dwie latające muchy powiększone do rozmiarów szarańczy; ptaka stojącego na łodydze kwiatka, która się ugina; ptaka karmiącego niemowlaki a obok w oknie widać mężczyznę zadumanego nad czymś co widzi na ekranie laptopa; jastrzębia wyfruwającego z gniazda.

Wildlife Photographer of the Year zawiera w dzisiejszej odsłonie różnorodną tematykę. Jedno jest pewne każde ze zdjęć zawierało element dzikiej przyrody. Nie zawsze wygrywa zdjęcie zawierające tylko zwierzęta czy rośliny. Wygrywają też zdjęcia, które zawierają oprócz dzikiej przyrody, również człowieka i jego codzienne życie. Zdjęcia zwycięskie to też takie, które zawierały i zwierzę dzikie i te domowe.