Jak oceniać fotografów ślubnych?

Znalezienie rewelacyjnego, kreatywnego i profesjonalnego fotografa ślubnego, któremu od pierwszej chwili można będzie w pełni zaufać i powierzyć mu dosyć istotne zadanie, nie jest wcale taką prostą sprawą. Przyglądając się różnym fotografom, musisz więc od razu starać się ich oceniać.

Jak oceniać fotografów ślubnych?

Powinieneś od samego początku odrzucać tych, którzy pod jakimś aspektem nie będą ci w pełni odpowiadać lub co do których zaczniesz mieć jakiekolwiek wątpliwości. Naprawdę nie ma sensu tracić czasu i energii na przekonywanie się do pracy kogoś, kto nie spełnia twoich potrzeb w stu procentach. Fotografów ślubnych jest całe mnóstwo. Jeżeli więc tylko dobrze i dokładnie się im wszystkim przyjrzysz, koniec końców będziesz mógł wybrać spośród nich tę jedną wyjątkową osobę, która bardzo dobrze obsłuży ciebie i twoich gości, przygotowując dla was niesamowitą fotograficzną pamiątkę, do której wszyscy później chętnie powrócą.

Wybór fotografa ślubnego

To, co zawsze bierze się pod uwagę przy wyborze fotografa ślubnego, to jego indywidualny styl. Musi on pasować zarówno do twojego osobistego gustu, jak i do stylistyki oraz rangi całego wesela. Innych fotografów zatrudnia się przecież na komercyjne śluby odbywające się w urzędach i kończące się w restauracjach, a zupełnie innych na te wielkie i huczne wesela, które często potrafią trwać przez dwa lub nawet i trzy dni. Pomyśl więc wcześniej o swoich oczekiwaniach. Nie możesz zgłaszać się do fotografa ślubnego, nie wiedząc nawet, czego od niego oczekujesz. Każda para młoda najpierw powinna stworzyć ogólny plan całej swojej uroczystości, by dopiero później dopasowywać do niego poszczególne elementy, a w tym i fotografa ślubnego.

Wiele par młodych wybiera fotografa ślubnego z Warszawy, ponieważ są tam podobno najlepsi specjaliści. Może to oczywiście być jedynie stereotyp. Jeśli jednak również bierzesz ślub w Warszawie lub w pobliżu, np. w Konstancinie, to warto sprawdzić tamtejsze atrakcje turystyczne. Może akurat będzie tam dobre miejsce na sesję ślubną? Już teraz sprawdź co warto zobaczyć w Konstancinie.

Masz wątpliwości? Czas je rozwiać

Pamiętaj też, że jeśli tylko zaczynasz mieć jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możesz je rozwiać na podstawie rozmowy z fotografem. On na pewno chętnie odpowie na wszystkie twoje pytania. Wystarczy mu je zadać. Dobry fotograf ślubny powinien być otwarty na tego typu rozmowy.